titul

Historie

1961 - 62

Naším jediným cílem byl návrat do krajské soutěže. Ale přes všechnu snahu jsme znovu skončili na čtvrtém místě. V mužstvu nastupovali brankář Hanus, Šála, Uxa, Jelínek, Baroch, Svoboda, Obermajer, Jelen, Cipra, Rys, Hajník, Frolík, Pergl, Markup, Šiller. Předsedou oddílu byl V.Svoboda a sekretářem V.Panenka. A-mužstvo zvítězilo také v Hanušově memoriálu pořádaného Baníkem Dubí.

sala65

Kapitán mužstva Šála s pohárem z Hanušůva memoriálu.

V této sezoně se mužstvo žáků stalo přeborníkem okresu a navíc vyhrálo turnaj v Hostouni a Hamplův memoriál.

1962 - 63

V Okresním přeboru se naše "A" mužstvo umístilo na 8.místě. A postup do krajské soutěže se nám ale vyhýbal dalších šest let. V mužstvu nastupovali brankář Hanus, Šála, Uxa, Jelínek, Baroch, Svoboda, Obermajer, Jelen, Cipra, Rys, Hajník, Frolík, Pergl, Markup a Šiller

acko63

Mužstvo Slovanu Kladno před zápasem s Braškovem v roce 1963 Zleva - Čermák, Jelen, Uxa, Jelínek, Chýle, J.Baroch, Obermajer, Trojan, Klečí - V.Baroch, Rígl, J.Abrham a Pergl.

V tomto ročníku mužstvo žáků obhájilo titul Okresního přeborníka a opět vyhrálo Hamplův memoriál.

1963 - 64

Změny v sestavě mužstva vedli k zlepšeným výkonům a naše mužstvo skončilo v Okresním přeboru na 4. místě. Za "A"mužstvo nastupovali brankář Trojan, Šála, Abrhám, Jelínek, Uxa, Andrle, V.Baroch, J.Baroch, O.Baroch a Urie. Předsedou byl V.Svoboda, místopředseda J.Mencl,sekretář V.Panenka. V tomto roce navázalo "A" mužstvo družbu s Meteorem Optima Erfurt z NDR. První mezistátní utkání se uskutečnilo 27.června 1964 v Kladně s výsledkem 4:1 pro Slovan. Odvetné utkání se hrálo 18. července v NDR, kde Slovan podlehl domácím 3:0.

acko64

Mužstvo Slovanu Kladno před zápasem s Option Erfurt v roce 1964 Zleva - V.Panenka, Jelínek, Markup, Baroch, Obermajer, Uxa, Koubek, M.Panenka, Trojan, Adamovský, Klečí - Mencl, Šála, V.Baroch, Rígl, Urie, Hanus, Abrham, Andrle.

Tento rok byl úspěšný pro mládežnická mužstva. Mužstva lvíčat a žáků se stala přeborníky okresu a žáci opět vyhráli Hamplův memoriál.

lvicata64

Žáci Slovanu Kladno obhájili vítěství ve II. ročníku Memorialu Fr.Hampla v roce 1964, pod vedením Brože.

V roce 1964 došlo k vážnému rozhodnutí. Byla schválena výstavba nových kabin a klubové místnosti v akci "Z". Všechny podklady pro stavbu byly vyřízeny do konce tohoto roku.

1964 - 65

V tomto ročníku skončilo "A" mužstvo na druhém místě v okesním přeboru, když v rozhodujícím zápase prohrálo na svém hřišti se Slavojem Zvoleněves 2:3. na tomto úspěchu se nejvíce podíleli brankář Trojan, Šála, Uxa, Mencl, Abrhám, Koubek, Hajník, V.Baroch, Štochl, J.Baroch, Markup, Jelínek, Obermajer, Šiller. Mužstvo trénovali O.Švejnar a F.Zika. V pohárové soutěži o "Pohár přátelství a míru" jsme zvítězili a kvalifikovali se do 1. kola Čs.poháru, kde jme zvítězili nad účastníkem I.B třídy Družcem 3:0. Ve druhém kole jsme ve Slaném proti místnímu ČKD Slaný"B" v základní hráči době uhráli remízu 1:1. Na penalty skončil zápas 4:4 a nás z Čs.poháru vyřadil až los, který do dalšího kola poslal Slaný.

acko65

Mužstvo Slovanu Kladno před zápasem s Baníkem Srby v roce 1965 Zleva - Trojan, Koubek, Šála, Mencl, Prošek, Svoboda, Klečí - Hajník, Markup Uxa, J.Baroch.

Nejvýznamnější se pro náš oddíl v tomto období stala výstavba nové budovy na hřišti našeho oddílu. Do konce roku byla dokončena hrubá stavba a budova byla zastřešená. Dalo by se postavit i více, ale na stavbu vázl přísun materiálu, a tak bylo úspěchem, že se podařilo stavbu před zimou zastřešit.

brig65

Bigáda při stavbě nových kabin. Zleva - Huml, J.Mencl, Abrhám, Panenka, V.Baroch, J.Baroch, Hajník, Loos, M.Mencl, Jelínek.

1965 - 66

V Okresním přeboru jsme skončili na 5. místě. Nejvíce zápasů odehráli brankář Trojan, Šála, Abrhám, Brynda, Šiller, Pergler, Mencl, Jelínek, Hajnik, V tomto roce byla dokončena výstavba šaten,sociálního zařízení a klubovny. Bylo vytvořeno dílo v přibližné hodnotě 36 000 kčs, které nám záviděl nejeden oddíl a které slouží svému účelu doposud.

Dorost zvítězil v I.A třídě bez jediné porážky, jen s dvěma remízami.

dorost66

Dorost vítěz I.A třídy. Žák, Šilhán, Hošta, Stočes, Volf, F.Beneš J.Beneš, Paiskr, Poupa, Hajník, Jelen, Sládek, Špaček.

1966 - 67

Mužstvo se umístilo na 3. místě. V táto sezoně za oddíl nastupovali Šála, Abrhám, Brynda, Trojan, Šiller, Perger, Mencl, Jelínek, Hajník. Trenérem byl F.Zika.

1967 - 68

V okresním přeboru jsme skončili na 3. místě. V táto sezoně za oddíl hráli Šála, Abrhám, Brynda, Trojan, Šiller, Perger, Mencl, Jelínek, Hajník, pod vedením F.Zika. Ve výboru pracovali: předseda V.Svoboda, místopředseda J.Mencl a K.Čermák, sekretář V.Panenka

V roce 1968 oddíl kopané oslavoval 15 let trvání. Vyvrcholením oslav bylo přátelské utkání s klubem SG Schulzendorf doma jsme soupeře porazili 9 : 0 a v odvetném zápase v NDR jsme prohráli 3 : 4.

acko68

21.7. 1968 před přátelským zápasem s SG Schulzendorf v NDR (3 : 4) Zleva stojí - trener F. Zika, Cha, Trojan, Hlíza, Uxa, Panenka, Šála, člen výboru J.Chýle. Zleva sedí - B.Hajník, Brynda, Štochl, V. Hajník, Baroch.

1968 - 69

V této sezoně jsme se umístili v Okresním přeboru na prvním místě s přispěním těchto hráčů, Panenky, Hajníka, Abrhám, Crhy, Bryndy, Šillera, Uxy, Hlízy, Trojana, pod vedením F.Ziky, jsme postoupily do I.B třídy.

B-mužstvo pod vedením trenéra Jelínka se umístilo ve III. třídě na 5. místě. Oporou mužstva byl sedmatřicetiletý J.Šála, který ještě v předcházejícím roce hrál za A-mužstvo.

becko68

B-mužstvo Slovanu Kladno Zleva stojí - Nepomucký, Zika, Jelínek, Klečka, Chile, O.Baroch, Šteffl. Zleva klečí - Mencl, M.Dlouhý, Větrovec, Žák, Tegtmajer.

lvicata69

Lvíčata, kteří se stali vítězi II. ročníku Memoriali L.Koubka Zleva stojí - trener Šála, ? , Mužík, Tauš, Souček, Scherzl, Svoboda, Lepič. Zleva sedí - Paiskr, Huml, Jan, Ježek, Šebek, Chlumecký, Bodík a Šála.

1969 - 70

Devítiletá snaha o postup do krajské soutěže se nám splnil a naše mužstvo I.B třídě hned na poprvé obsadilo 4. místo za přispění těchto hráčů, Hajník, Panenky, Uxi, Bryndy, Hlízi, Andrleho, J.Abrhama, Šillera, Pergla, M.Abrhama, Kolaříka, Crhy, Beneše a trenéra K.Ziky. P.Jelínek zahájil svojí práci mladými hráči.

Naše mužstvo se také zůčastnilo mezinárodního turnaje v německu, na který bylo pozváno jako pokračování družební spolupráci která začala před dvěma lety. Na tomto turnaji jsme se umístili na druhém místě.

dorost69

Odlet výpravy Slovanu Kladno z Prahy do NDR v roce 1970. Z leva : Brož, Adamovský, Hendrich, Čermák, Trojan, Beneš, Rys, Panenka, Brynda, Zavřel, Baroch J., Tyburec mi. Poláček

dorost69

Dorost Slovanu Kladno přeborník okresu 1970 Skalník, Jiří Vevera, Hauptman, Kožíšek, David, B.Borisov, Kapitán, Kostečka, Stöber, Kučera, předseda jednoty K.Čermák, J.Borisov, trener Z.Brož, Jan Vevera, vedoucí mužstva Tegtmajer, Tyburec a Křeček.

1970 - 71

V I.B třídě jsme v tomto ročníku obsadili 6. místo. Za Slovan nastupovali, Uxa, Kožíšek, Volf, Beneš, Andrle, Zavřel, Hlíza, Brynda, Hajník, Panenka, Kolařík, Markup, Siller. Novým předsedou fotbalového oddílu byl zvolen Josef Mencl, místopředsedou B.Prošek st. sekretářem V.Panenka a hospodář K.Kraus. Oddíl uspořádal "Memoriál Václava Svobody" pro dospělé s mezinárodníúčastí. Celí turnaj vyhrálo Naše A-mužstvo které ve finále porazilo SG Schulzendorf 4 : 1, Na třetím místě skončilo naše B-mužstvo které porazilo SONP Rozdělov 2 : 1 V tomto roce byla založena i dívčí jedenáctka která si vedla ve svých začátcích velmi dobře.

divky71

Dívčí jedenáctka Děvčata působila ve Slovanu Kladno jen krátce a jména hráček se nám nepodařilo zjistit.