titul

Historie

2001 - 02

V Okresním přeboru jsme se umístili na 1.místě a a v dalším ročníku nás čekala okresní soutěž. Na postupu měl velký podíl trenér V. Poupa a hráči: brankář Macík dále Stolár, J.Tyburec, Poupě, Pelc, Suchopár, Kubín, Vlček, Spilko, Kotelenský, Šála, Špalek, Kulhánek. Předsedou oddílu byl zvolen L.Pošta.

V I A třídě se starší žáci umístili na 3 a mladší žáci na 10 místě. Za starší žáky nastupovali Houska, Výravský, Kejha, Rys, L.Herink, Hanzlík, Sokol, Plevák, Franta, Korpa, Hromádka, Formánek, Kejhová, T.Herink, pod vedením trenéra J.Hromádky. Za mladší žáky nastupovali - Švihlík, Kučaba, Rys, Bartoš, Vršecký, Mazanec, Šikýř, Švagr, Bula, Šrubař, Flemmr, Mareška pod vedením trenéra P.Šrubaře. Tato sezóna pro nás byla v krajské soutěži poslední. Přesto že jsme výkonnostně dopadli dobře a sestoupit jsme nemuseli, ze soutěže nás vyřadil nedostatek hráčů kteří by nastupovali za mladší žáky.

dorost01

Mužstvo dorostu v roce 2001 Hráči odleva doprava odshora dolu:Tlustý, Turčik, Kazda, Vlček, Mazanec, Studený, Kraus, Marek, Pokorný, Štika, Nechutný, Pavlosek, Hofman, Šimek, Fridl, Fenik, Vitner. Trenéři : Černý, Valta.

Tato sezóna byla poslední sezónou odehranou na starém škvárovém hřišti. Konečně se podařilo zajistit všechny podmínky jak povolení ale i peníze k přestavbě hřiště. Bylo rozhodnuto otočit hřiště o 90° a vedle tenisové haly ponechat škvárové tréninkové hřiště.

VI. ročník "Zimní liga Slovanu Kladno" vyhrál domácí Slovan Kladno. Tento šestý ročník se stal také posledním, protože se nám již nepodařilo zajistit na zimu odpovídající hřiště.

2002 - 03

Start našeho A-mužstva v I B třídě nebyla jedinou změnou která nás čekala v této a dalších sezónách. Vzhledem k rekonstrukci našeho areálu se naším domovským hřištěm A-mužstva stal Slavoj Kladno. Ke změně došlo i na postu trenéra. Novým trenérem se stal P.Šála. Mužstvo se umístilo na dobrém 9.místě. V mužstvu nastupovali Macík, Spilko, Kotelenský, Kulhánek, Suchopár, J.Tyburec, M.Tyburec, Stolár, Vlček, Machač, Pařízek, Poupě, T.Herink, L.Herink.

B-mužstvo našlo svůj domovské hřiště v Třebechovicích, a dorost působil v Pleteném újezdů.

Ze zbytku hráčů kteří nastupovali v minulé sezoně v krajské soutěži se trenérovi P.Šrubařovi podařilo sestavit mužstvo starších žáků, se kterými jsme byli zařazeni do okresního přeboru. V teto soutěži jsme obsadili 9. místo a za mužstvo hráli Formánek, Vršecký, Kučaba, Rys, Bartoš, Horvát, Šikýř, Rys, Mazanec, Machek, Šrubař a Švagr. Naším domovským hřištěm se stala umělá tráva SK Kladno.

2003 - 04

V tomto ročníku jsme se opět stěhovali a domovem se pro nás stalo hřiště Nova Kladno. Trenér P.Šála měl k dispozici tyto hráče : Macík, Spilko, Kotelenský, Kulhánek, Suchopár, J.Tyburec, M.Tyburec, Stolár, Vlček, Machač, Pařízek, Poupě, T.Herink, L.Herink, Kubín, Zeman, Suchopár. Mužstvo obsadilo 12.Místo.

Vzhledem k tomu že účast našich mládežnických mužstev v krajské soutěži vedla k likvidaci přípravky v našem oddílu, byla tato sezóna na další tři roky poslední sezónou činnosti žákovských oddílů. V okresním přeboru jsme skončili na 8.místě. Mužstvo vedl P.Šrubař. Hráči : brankář Tlustý, dále Berka, Franče, Hlíza, Hochman, Chlumský, Kotaska, Kučaba, Mazanec, Petera, Rys, Šrubař, Švagr, Wolf, Plevák, Badžo, Nagy.

2004 - 05

Noví ročník, nové hřiště, noví trenér, a nic z toho nepřispívalo k herní pohodě. Hráli jsme na hřišti Rozbělova pod vedením T.Černého. Nejčastěji nastupovali : Macík, Spilko, Kotelenský, Kulhánek, Suchopár, J.Tyburec, M.Tyburec, Kubín, Stolár, Valenta, Machač, Pařízek, Poupě, T.Herink, L.Herink, Vlček, Ečer. Přes problémy která se stále nepodařilo dořešit se nám podařilo vydolovat lepší výsledek než v loňské sezoně. Tak že 11.místo bylo úspěchem.

B-mužstvu se podařilo ve IV.třídě obsadit 5.místo. Stále domácí zápasy hráli v Třebechovicích.

V loňském ročníku se podařilo Z.Valtovi provést nábor na Rozdělovských školách a po roce snažení jsme přihlásili přípravku Slovanu Kladno do okresní soutěže. Pod vedením trenérů Valty a Petery hráli Kohout, Káranský, Penz, Jánn, Teinitzer, Bejbl, Cejnar, Zvonař, Kšír, Lukavský, Petera, Hejda, Danda, Pokorný. V soutěži jsme obsadili 8.místo. Naším domovským hřištěm se stala část starého škvárového hřiště Slovanu Kladno.

pripravka04

Mužstvo přípravky pod vedením trenérů Valty a Petery

2005 - 06

Letošní sezónu jsme odehráli na hřišti v Rozdělově. V tomto ročníku jsme se umístili v I. A třídě na 13 místě a sestupu z krajské soutěže jsme unikli na poslední chvíli, zlepšenou hrou v jarní části soutěže. Za Slovan hráli branráři Macík a L.Herink, dále Kotelenský, J.Tyburec, J.Stolár, M.Tyburec, Jalaghonia, Kubín, Poupě, Pavlosek, Kulhánek, Machač, Pařízek, T.Hering, Špalek, Miller, Vlček, Valenta, T.Herink Plejner, pod vedením T.Černého.

B-mužstvo v této sezoně vybojovalo 1.místo ve IV.třídě a zajistilo si tak postup do III.třídy. Jejich domovským hřištěm i letos byli Třebechovice.

V této sezoně, když z nejmladších hráčů opadla začátečnická tréma, jsme obsadili 3.místo a na třech halových turnajích, Kabla Kročehlavi, O štít města Kladna jsme obsadili druhá místa vždy za Spartou Kladno. Na Turnaji přípravek ve Slaném, jsme obsadili třetí místo za přípravkou Motorletu Praha a Berouna.Mužstvo vedli J.Penz a J.Petera. V mužstvu nastupovali - Kohout, Káranský, Penz, Jánn, Teinitzer, Bejbl, Cejnar, Zvonař, Kšír, Lukavský, Petera, Hejda, Banda, Pokorný, Janeka, Poch, Paluba, Mohler, Rigl. Naším domovským hřištěm se stalo hřiště Nova Kladno.

pripravka05

Zimní turnaj "O štít města Kladna

2006 - 07

Dne 29.7. 2006 proběhlo slavnostní otevření rekonstruované hrací plochy. Po čtyřech letech jsme se vrátili na domácí hřiště. Hrací plochu slavnostně otevřel předseda OFS F.Běhounek. První na hřiště vyběhla stará garda. Slavnostní výkop jejich zápasu provedl P.Jelínek. K připravenému zápasu A-mužstvo však již nedošlo, protože na Kladno se snesla průtrž mračen. Většina z nás si myslela, že nám prší štěstí.

otevreni06

F.Běhounek a L.Pošta slavnostně otevřeli hrací plochu

Nová hrací plocha Slovanu Kladno vzbuzovala naději na lepší umístění v I. B třídě. Celková nálada v mužstvu však byla špatná. Střelec Jalaghonia odešel do Berouna, začaly se ozývat hlasy klíčových hráčů o ukončení činnosti, vážné zranění největší naší naděje Pavloska. I trenér uvažoval o tom, že skončí. To se projevilo i na výsledcích. Nadějí ještě bylo jaro, které nám v minulých sezónách vždy zajistilo těsné udržení v krajské soutěži, ne však letos. 14.místo nás vrátilo do okresního přeboru. Za Slovan hráli brankáři Macík a L.Herink, dále Kotelenský, J.Tyburec, J.Stolár, M.Tyburec, Kubín, Poupě, Pavlosek, Kulhánek, Machač, Pařízek, T.Hering, Špalek, Miller, Vlček, Valenta, Plejner, Frank, Pírka, Dvořák, Vitner, Joglize, Gobechia, pod vedením T.Černého.

B-mužstvo v této sezoně začalo hrát ve III.třídě a umístilo se na 7 místě

V tomto roce nastoupili mladší žáci v okresním přeboru a hned se umístili na 4.místě pod vedením trenéra J.Penze hráli Klabouch, Bureš, Kohout, Karanský, Penz, Jánn, Teinitzer, Zvonař, Kšír, Lukavský, Hejda, Svoboda, Danda, Poch, Paluba, Mohler, Rigl a Kudrik.

2007 - 08

Tento ročník pro naše "A" mužstvo začal v okresním přeboru. Za celí ročník nás nepostihla žádná větší krize, přesto že k několika zbytečným výpadkům došlo, a tak jsme se pohybovali bez větších problémů na třetím a čtvrtém místě. Otázka omlazení mužstva tu však zůstávala. V mužstvu pod vedením trenéra Černého nastupovali Macík, Kotelenský, J.Tyburec, M.Tyburec, Poupě, Kulhánek, Machač, Pařízek, T. Hering, L Hering, Špalek, Valenta, Vitner, Pírka.

Naše "B" mužstvo se ve III. třídě skupině A umístilo na jedenáctém místě. Mužstvo nemělo stabilního trenéra, Za mužstvo nastupovali Fenyk, Pleiner, Frank, Spilko, Pejša, Standev, Frydl, Šála P, Kubín, Šála J, Suchopár, Vitner, Valenta, Vlček a v nemalé míře bylo doplňováno "A"mužstva.

acko08

Mladší žáci v okresním přeboru obsadili druhé místo. Na podzim mužstvo vedl Jan Penz který po neshodě s vedením klubu z funkce trenéra odstoupil. Po novém roce se mladších žáků ujal Pavel Kučaba. Na dobré výkony které měl trenér Penz na podzim navázal i nový trenér mužstva a druhé místo ještě upevnil. Na fotografii která byla pořízena na rozloučení se sezónou a vstup do kategorie starších žáků chybí z různých důvodů Hejda, Teinitzer, Svoboda, Kšír, Penz, Bureš a Botos.

mladsizaci

V horní řadě zleva Strecker, Mytryuk, Strnad, Konvalina, Dvořák, Bobočko,Rigl. V dolní řadě klečí trenér Kučaba, Souček, Storino D., Lukavský, Paluba, Stoklasa, Storino S.

V tomto ročníku vstoupila do okresních soutěží i naše mladší přípravky. Nejmladší fotbalisty vedli Zdenek Valta a Jiří Petera. V okresní soutěži se umístila na sedmém místě.

pripravka08

Od leva stojí - trenér Valta  ?  Konopásek,Švehla,Szitai Hrabánek,Benda a trenér Petera. Ve spodní řadě Němec,Stolár,Donát,Valta,Petera,Pulo,Teinitzer.

Na jaře 2008 jsme byli také osloveni zástupci magistrátu s návrhem přestěhovat hokejbalovou arénu od zimního stadionu na naše škvárové tréninkové hřiště. Výbor se sešel a rozhodl že hlavním naším požadavkem je náhradní tréninková plocha v blízkém okolí našeho hřiště. Na tomto bodě veškeré jednání ztroskotalo a magistrát své úsilí zaměřil na jiné možnosti.

V tomto ročníku jsme se navždy rozloučili s dvěma našimi členy, funkcionáři a příznivci Bedřichem Suchelem a bývalým předsedou oddílu Vratislavem Beránkem.

2008 - 09

Tento ročník pro náš oddíl znamenalo několik podstatných změn.Na valné hromadě naší Tělovýchovné Jednoty, konané 14.4. byl zvolen nový jedenáctičlenný výbor, jehož předsedou se stal Petr Suchopár. Výbor si vytyčil za úkol smluvně zajistit veškeré aktivity oddílu. Zajistit přehlednost ve financování činnosti oddílu. První akci kterou oddíl realizoval z dotace města Kladno, byla oprava střechy, která již byla v havarijním stavu.

Po podzimní části okresního přeboru naše "A" mužstvo figurovalo ve spodní polovině tabulky. Na mužstvu se stále více projevoval nedostatek mladých hráčů. Svojí činnost u "A" mužstva ukončil trenér Tomáš Černý a na jeho místo nastoupil Tomáš Kouba. Nakonec se mužstvo v okresním přeboru umístilo těsně před sestupovými příčkami, na 12 místě. Za mužstvo nastupovali Macík, Kotelenský, J.Tyburec, M.Tyburec, Poupě, Kulhánek, Machač, Pařízek, T. Hering, L Hering, Špalek, Kouba, Suchopár, Spilko, Fišer, Fridl.

"B" mužstvo se celý podzim potýkalo s nedostatkem hráčů, a po tom co se hráči nedostavili ke dvěma zápasům rozhodl se výbor "B" mužstvo odvolat ze soutěže.

Starší žáci nezvládli start ve vyšší věkové kategorii. To, co stačilo v mladších žácích již u starších žáků nestačilo. Spoléhání se na výkon šesti nebo sedmi hráčů který zajistil skoro pokaždé v mladších žácích vítěství, náhle skončilo. Slabší výkony ostatních hráčů byli nejen vidět ale rozhodovaly o výsledku zápasů. Ti na kterých to bylo nejvíce vidět, svůj nezdar nedokázali unést a zvolili tu nejjednodušší cestu jak řešit své nedostatky. To se rychle projevilo na nezájmu některých hráčů a jejich ukončení činnosti. Po celý tento ročník se řešil také přetrvávající nedostatek trenérů. Celý podzim byl s hráči jen jeden trener. Na jaro se nám podařilo sehnat tři trenéry, ale ještě dřív než jsme začali se soutěží, zbyl z nich jen jeden. Po pravidelném přemlouvání zbytku hráčů se nám podařilo soutěž dohrát na posledním místě se ziskem jednoho bodu. Výbor rozhodl starší žáky do nového ročníku nepřihlašovat a hráče nabídnout na hostování do jiných oddílů. Jedná se o Jana Palubu, Jakuba Hejdu, Reimond Rigla, Josefa Kšíra, Lukáše Klecandu, Martina Streckra a Marina Lukavského.

mladsizaci

V horní řadě zleva Strecker, Svoboda, Švagr, Kšír, Dvořák, Hejda, Hradecký. V dolní řadě klečí Lukavský, Krček, Hanč, Rigl, Paluba, a brankář Klecanda.

Naše mladší přípravka si vedla velmi dobře v okresní soutěži mladších přípravek a pod vedením Valty, Petery a Švehly obsadili v Okresní soutěži mladších přípravek druhé místo.

mladsizaci

Vítězové Memorialu Miroslava Šípala jsou v modrých dresech a čtvrtí ve žlutých dresech.

Trenéři mladší přípravky připravili také druhý ročník Memoriálu Miroslava Šípala, jehož vítězem se stala mladší přípravka Slovanu Kladno "A" a Slovan Kladno"B" se umístil na čtvrté místě hned za Spartou Doly Kladno a Kablem Kročehlavy.

2009 - 10

Výsledky našeho "A" mužstva v minulém ročníku Okresního přeboru dospěl k další výměně trenéra. Výboru se podařilo získat bývalého trenéra V.Poupu. "A" mužstvu se v nové sezoně vydařil začátek soutěže a přezimovalo ve středu tabulky.

dospeli

Poupě Otakar,Kulhánek Václav,Kotolenský Tomáš, Pařízek Tomáš, Šála Petr,Macich Miroslav, David Josef, Špalek Libor, Tyburec Martin, Machač Jaroslav, Spilko František, Šaroch Jaroslav, Tyburec Josef.

Výboru se v této době podařilo smluvně ošetřit ubytovnu a restauraci. Zvýšená pozornost byla věnována i získání nových mladších hráčů. Nábor hráčů a další vyhledávání nadějných hráčů se však minuli úspěchem. Na valné hromadě se kromě základních informaci o činnosti oddílu, hlavně řešila situace A mužstva. Výsledkem bylo odstoupení trenéra Poupi, ale také shoda v základním bodu, a to, že fotbal na Slovanu musí pokračovat. Trenerské funkce se iniciativně ujal Petr Šála a s podporou všech hráčů se mu podařilo dovést na šesté místo v okresním přeboru. Těsně po skončení soutěží, ukončili svojí činnost ve výboru Petr a Pavel Suchopárové a Petr Kučaba. Pro zajištění činnosti výboru do valné hromady, výbor kooptoval Petra Šálu a

V této sezoně za nás nastoupili dvě mládežnická mužstva, starší a mladší přepravka

Mužstvo starší přípravky se po nevýrazném podzimu podařilo posílit o hráče z Kabla Kročehlavy a sedmé místo v okresním přeboru je velkým úspěchem. Nyní je čeká přechod do mladších žáků a přizpůsobení se hře na celém hřišti. Bude to náročné jak pro hráče ale i trenéry Švehlu Stanislava a Stoklasu Zdeňka.

st. pripravka

Vondra, Kučera, Minařík, Peštová, Bárta, Benda, Stoklasa, Puĺo, Šícha.M, Chorošůn, Mezej, Nguyen Mingh, Chalupecká, Hrubeš, Růžička, Treneři : Stoklasa, Švehla.

Mladší přípravka si vedla suverénně v okresním přeboru, kde obsadila druhé místo hned za SK Kladnem "A". K tomuto úspěchu dovedli mladší přípravku Zdeněk Valta a Jaroslav Jiroušek

ml. pripravka

Teinitzer,Pazievský,Koula,Rosůlek,Varadi,Šašek,Stolár,Valta,Hurt,Záruba, Treneři : Jiroušek,Valta.

2010 - 11

Zdařilo se nám posílit mužstvo o tři nové hráče. Tyto posily nám pomohli udržet se na konci podzimu ve středu tabulky i přez zvýšenoumarodku naších hráčů. V zimní přestávce se nám podařilo doplnit do mužstva ještě hráče Krejčíře Jana a Kobouška Karla. Dobrýmy výkony v jarní části soutěže se nám poařilo upevnit si šesté místo v tabulce a v poklidu dohrát celou soutěž.

dospeli

Stojící - ved, mužstva Baroch Jiří, Kouba Tomáš, Vlček Petr, Kulhánek Václav, Vávra Pavel, Šála Petr, Kotelenský Tomáš, Pařízek Tomáš, Macík Miroslav a tremer Poupa Vladimír. Klečící - Strachota Ondřej, Frýdl Michal, Špalek Libor, Machač Jaroslav, Tyburec Martin, Poupě Otta, Tyburec Josef.

Na podzim proběhla další valná hromada na které byl zvolen nový výkonný výbor ve složení Batoch Oldřich,Kouba Tomáš, Křesťan Jindřich, Meisner Jindřich, Šála Petr, Tyburec Martin, Valta Zděnek. Do funkce předsedy byl následně zvolen Šála Petr. Na podzim se podařilo pronajmout domeček a dohodnout se s nájemcem, že provede rekonstrukci objektu a vynaloženou částku potom odbydlí formou nájmu. vybudoval se samostatný topný okruh v restauraci a opravily se balkony na správní budově. Na jaře podal žádost o výpověď z bytu a se správcovství ubytovny pan Petr Suchopár. Výbor jeho žádostem vyhověl a novým správcem se stal Valta Zděnek.

V této sezoně se v našem oddíle připravovali čtyři mládežnická mužstva

Mužstvo mladších žáků kterým se po nevýrazném podzimu podařilo zvyknout si na velké hřiště a začalo stoupat i v tabulce, tranery mužstva byli Švehla Stanislav a Stoklasa Zdeňk.

st. pripravka

Vondra, Kučera, Minařík, Bárta, Benda, Stoklasa, Puĺo, Šícha.M, Mezej, Chalupecký, Švehla, Hrubeš, Bere, Dia, Mytryuk. Treneři : Stoklasa, Švehla.

Starší přípravka si vedla suvereně v okresní soutěži, kde bojovala o přední místo a podzimní část soutěže vyhrála. Jarní část soutěže potrdila dobrou kvalitu našich hráčů a celou okresní soutěž jsme vyhráli. K tomuto úspěchu dovedli mladší přípravku Zdeněk Valta a Vilt Václav

st. pripravka

Teinitzer,Pazievský,Koula,Rosůlek,Varadi,Peštová,Šašek,Stolár,Valta,Hurt,Záruba, Chorošun,Leština,Nguyen Ming Hung,Švandrlík. Treneři : Valta, Vilt .

Mladší přípravku v tomto ročníku vedli David Záruba a Dub Miroslav, Do okresního přeboru se přihlásilo sedm mužstev a z toho dvě z SK a proto je i páté místo úspěchem.

ml. pripravka

Za mladší přípravku nastupovali : Benda, Dub, Hendrych, Homoláč, Horák, Ira, Jambor, Kautský, Linhart, Richtr, Soukup, Šašek, Šícha, Toužimský, Výmola a Záruba Treneři : Záruba, Dub .

Čtvrtou skupinou, tou nejmladší je minipřípravka ve které jsou tří až pětiletí chlapci. Těm nejmenším se věnovali Kulhánek Václav a Šašek Radim.

Turnaj mládeže - Memorial Miroslava Šípala

Kolektiv trenérů a rodičů hráčů uspořádal již čtvrtý ročník memorialu Miroslava Šípala. Turnaje se zůčastnilo osm družstev a vítězem se stal Tatran Rakovník. Naše mužstva se umistila na čtvrtém místě - starší přípravka "A" a na osmém - strší přípravka "B". Nejlepším brankářem byl vyhlášen náš brankář družstva "A" Leština Václav