titul

Historie

2011 - 12

Na podzim jsme se rozloučili s bývalím hráčem Slovanu Kladno a dlouholetým trenerem mládeže Pavlem Jelínkem.

Ml. žáci

                                      

Proběhla oprava zábradlí na balkonech správní budovy, Byla odstraněna hradby u silnice spolu s bývalou kasou a byl postaven nový drátěný plot. Také se nám podařilo zakoupit nové branky pro mládežnické celky a míče pro mejmenší fotbalisty.

Dospělí

Před zahájením sezony se nám podařilo posílit "A" mužstvo o hráče Střelu, Růžičku, Wiesnera, Touše M. a Hnízdila. To se projevilo i na výkonu mužstva. Na podzim se nám podařilo dostat se na čelo okresního přeboru a přezinovat na prvním místě. K zimní přípravě jsme využili zinmího turnaje ve Zličíně, který prakticky přešel plynule do mistrovských zápasu. Na turnaji jsme obsadili druhé místo. V jarní části okrasního přeboru se opět projevila velká marodka a také nestabilní výkony hráčů. Přesto jsme do posledního zápasu bojovali s Unhoští o postup do "B" třídy. Na druhém místě, jsme za Unhoští zaostali jen o jeden bod. Trenér V. Poupa něl k dispozici Bramkáře Macika a Tauše J., Tyburce M., Tyburce J., Kulhánka, Kotelenského, Tauše M., Špalka, Frydla, Popěte, Vávru, Růžičku, Wiesnera, Střelu, Vlčka, Hnízdila a Pařízka.

Mládež

V této sezoně proběhlo zavedení nového systému mládežnických soutěží. Došlo k změnám rozměrů hrací plochy a počtu hráčů na hřišti.

Mladší žáci

Mužstvo mladších žáků,vedené p. Švehlou a Stoklasou, na podzim obsadilo čtvrté místo v okresním přeboru. V zimní přestavce sehráli mladší žáci Vánoční turnaj pořádaný OFS v sportovní hale a obsadili druhé místo po penaltovém roztřelu ve finále. K příprave dále využili zimního turnaje pořádaného ve Zličíně na umělé trávě, kde obsadili třetí místo a náš hráč Šícha Milan se stal nejlepším střelcem turnaje. Na jaře se projevila dobrá příprava v zimním období a mladší žáci obsadili v okresním přeboru třetí místo, o bod za Novým Strašecím.

Ml. žáci

Vondra, Kučera, Minařík, Bárta, Benda, Stoklasa, Puľo, Šícha.M, Mezej, Chalupecký, Švehla, Hrubeš, Bere, Dia, Mytryuk. Treneři : Stoklasa, Švehla.

Starší přípravka"A"

Starší přípravka "A" si vedla velmi dobře v okresní soutěži, kde bojovala o přední místo a v podzimní části soutěže se umístil na druhém místě. V zimní přestávce se družstvo zůčastnilo několika halových turnajů, kde obsazovalo přední místa. V jarní části družstvo pokračovalo v kvalitních výkonech a v okresním přeboru si udrželo druhé místo, které obhajovalo již z podzimu.

st. pripravka

stojící : trenér Valta, Rosůlek, Koula, Valta, Hurt, trener Vilt. klačící : Šašek, Teinitzer, Pazievský, Hendrych, Leština, Vardi.

Starší přípravka"B"

Starší přípravku "B" se stala milým překvapením. V tomto ročníku jí vedli David Záruba a Dub Miroslav. V okresní soutěži se na podzim umístil na prvním místě. Zimní příprvu si družstvo spestřilo účastí na několika turnajích. V jarní části soutěže potvrdilo svojí první příčku v okresní soutěži.

ml. pripravka

Za starší přípravku"B" nastupovali : Soukup, Horák, Hora, Šícha , Jambor, Dub, Šašek, Záruba D., Záruba J., Dvořák. Treneři : Záruba, Dub .

Mladší přípravka

Mladší přípravku v tomto ročníku vedli David Záruba a Dub Miroslav, V okresním přeboru se na podzim umístila na druhém místě. Nebýt zaváhání družstva v posledních dvou zápasech, mohlo atakovat i první místo. Výsledek mladší přípravky pro nás byl milým překvapením a velkým příslibem do budoucna.

Minipřípravka - Hráči předškolního věku

Čtvrtou skupinou, tou nejmladší je minipřípravka ve které jsou tří až pětiletí chlapci. Těm nejmenším se věnovali Kulhánek Václav a Šašek Radim. Z řad těchto nejmladších fotbalových nadějí Slovanu byla na jaře doplňována mladší přípravka.

Turnaj přípravek - Memorial Miroslava Šípala

Na příprave pátého ročníku memorialu Miroslava Šípala se podíleli nejen trenéři, rodiče hráčů a zástupci rodiny Šípalů, ale svůj podíl na přípravě a zajištění cen měl i OFS a Středočeský kraj. Turnaje se zůčastnilo osm družstev a vítězem se stal Slovan Kladno"A". strší přípravka "B" se umistila na osmém místě.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen hráč Slovanu"B" Hlavsa Šimon.

Nejlepším střelcem se stal Soumar Michal z Libčic.

Nejlepčím hráčem byl vyhodnocen Racz Daniel z Kabla Kročehlavy.

Turnaj mladších žáků - Memorial Pavla Jelínka

Kolektiv trenérů a rodičů hráčů připravil první ročník memorialu Pavla Jelínka. Na přípravě turnaje se podílela i manželka Pavla Jelínka svou účasti a předáním cen. Turnaje se zůčastnilo pět mužstev systémem každý s každým. Ve velmi vyrovnaném turnaji se na prvním místě umistili mladší žáci Slovanu Kladno.

Nejlepším brankářem byl vyhlášen Adam Musi z Družce.

Nejlepším střelcem se stal Adam Ondřej z Družce.

Nejlepčím hráčem byla vyhodnocena Michaela Hamplová z Otvovic.

                                      

2012 - 13

Před zahájením sezony proběhla úprava hrcí plochy, a byl zakoupen nový traktor na úpravu trávníků.Tuto investici bylo možné uskutečnit díky financím poskytnutých fondem hejtmana středočeského kraje a fondem sportu středočeského kraje.

Dospělí

Před zahájením sezony se nám podařilo posílit "A" mužstvo o hráče Cuce a Říčku. Na konci minulé sezony jsme se rozloučili s trenerem Poupou a pro náš klub jsme získali trenéra P. Fímana. Po nevyrovnaných výkonech mužstva jsme se na podzim umistnili na osmém místě okresního přeboru. K zimní přípravě jsme opět využili zinmího turnaje ve Zličíně. Jarní posilou se stal Barták. a mužstvo se v okresním přeboru umístnilo na desátém místě. Trenér P. Fíman něl k dispozici Bramkáře Macika a Tauše J.. Z hráčů Tyburce M., Kulhánka, Kotelenského, Tauše M., Špalka, Frydla, Popěte, Vávru, Střelu, Cuce, Říčku, Kubouška, Vlčka, Hnízdila, Bartáka a Tyburec J..

                                      

Mládež

Starší žáci

Mužstvo starších žáků,vedené p. Švehlou a Stoklasou, na podzim obsadilo druhé místo v okresním přeboru. Ve výborných výsledcích pokračovali i na jaře a pod vedením trenérů Švehli a Jarůška se stali vítězi okresního přeboru. Trenéři měli k dispozici brankáře Chalupeckého, Hrubeše,a hráče Vondru, Kučeru, Minaříka, Bendu, Stoklasa, Šíchu.M, Feldmana, Šálu, Švehlu, Mytryuka, Gerharda, Krupičku, Fencla, Franka, Jančiče, Mandíka a Hnízdila P.

Mladší žáci

Ml. žáci

stojí: trener Valta, Leština, Pazievski, Choroshun, Pulec, Valenta, trener Vild. klečí: Tirol, Kičák, Macek, Varadi, Švandrlík, Záruba D., Šícha, Novotný, Valta.

Mužstvo mladších žáků,vedené p. Valtou a Viltem, na podzim obsadilo čtvrté místo v okresním přeboru. V zimní přestavce sehráli mladší žáci Vánoční turnaj pořádaný OFS v sportovní hale a obsadili první místo. K příprave dále využili zimního turnaje pořádaného ve Zličíně na umělé trávě. V jarní části si ješte o jedno místo polepšili a obsadili třetí místo

Starší přípravka"A"

Starší přípravka "A" se v okresním přeboru umístnila v podzimní části na pátém místě. V zimní přestávce se družstvo zůčastnilo zimního turnaje pořádaného Lokomotivou Holešovice. V jarní části soutěže se jim podařilo postoupit o jedno místo a skončili na čtvrtém místě Trenéři David Záruba a Dub Miroslav měli k dispozici hráče Soukupa M., Špatenku, Bendu, Luhana, Kostiuka, Nováka F., Nguena T..

Starší přípravka"B"

Starší přípravku "B" se v podzimní části okresní soutěže skupiny"A" umístnili na druhém místě a na jaře celkově skončila na třetím místě pod vedením treneřů Davida Záruby a Duba Miroslava. Za mužstvo nastupovali hráči Dub, Jambor, Záruba J. Linhart, Jarůšek, Slabý, Vaníček J.

Starší přípravka"C"

Starší přípravku "C" složená z hráčů ročníku 2003, startovala v okresní soutěži skupiny "B", a na podzim se umístnila na 5 místě. V jatní části soutěže si o jedno místo polepšili a skončili čtvrtí. Tuto věkovou kategorii vedli Hromádka Josef a Bláha Ladislav Za družstvo nastupovali Bečka, Bláha, Drnec, Dvořák, Hodoušová, Homoláč, Hora, Horák, Charvát, Kautský, Krupa, Sovák, Šícha, Výmola.

Mladší přípravka

Mladší přípravku v tomto ročníku vedli Šašek Radim a Basalajev Vladyslav. K dispozici měli hráče Krause, Vojnu, Nováka V., Choroshuna J., Choroshuna E., Macka, Roba a Linharta. V okresním přeboru skupiny"A" na podzim obsadila 10 místo. V prvních zápasech platilo družstvo nováčkovskou daň a až ke konci podzimní části se jim začalo dařit. V jarní části potom své desáte místo udržela

Turnaj přípravek - Memorial Miroslava Šípala

Příprave šestého ročníku memorialu Miroslava Šípala se zkomlikovala odřeknutím družstev která byla postižena záplavami. Ptoto se turnaje zůčastnilo šest družstev a to díky tomu že slovan kladno postavil tři družstv. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Slovanu "A" před AFK Lodenice, Slovanem Kladno"C" a Slovanem Kladno "B"

Nejlepším brankářem byl vyhlášen hráč Slovanu"C" Valta Jan.

Nejlepším střelcem se stal Dub Marek hráč Slovanu"A".

Nejlepčím hráčem byl vyhodnocen Hlavatý Filip ze Sokola Zvoleněves.

                                      

2013 - 14

Po začátku sezony na základě kontroly ze stavebního odboru města Kladna, nám byla uzavřena ubytovna z technických důvodů. Výbor se tím dostal do vážné finanční situace. Výpadek příjmu a nutné investice na rekonstrukci ubytovny vážně ohrozili schoplost fungování oddílu. Výbor proto rozhodl omezit investice pouze na nutné výdaje spojené se zajištěním mistrovských zápasů a rekonstrukci ubytovny. Na konci sezony nám bala ubytovna zkolaudována. V této sezoně ukončil svojí činnost jako správce p. Valta a na jeho místo byl vybrán p. Nečas. Došlo také ke změně nájemce klubovny. Stal se jím p. Záruba.

Dospělí

Do nové sezony jsme získali šest nových hráčů, Portazila Jakuba, Ráce Romana, Červenku Vlastimila, Bernarda Tomáše, Vojtíška Jiřího a Hvězdu Jiřího.                                                                                                             Trenér P. Fíman měl k dispozici Bramkáře Macika a Tauše J.. Z hráčů Tyburce M., Kulhánka, Kotelenského, Špalka, Frydla, Vávru, Střelu, Vlčka, Hnízdila, Portazila, Ráce,Červenku, Bernarda, Vojtíška, Hvězdu, Bartáka a Tyburec J..

Sezonu začalo "A" mužstvo ve velkém stylu. Ještě tři kola před koncem podzinmí části vedlo okresní přebor.   V následujících třech kolech však došlo ke skratu a mužstvo prohrálo všechny zápasy se skore 15 : 1. Jen díky náskoku se udrželi na druhém místě. Na jaře ukončil svou činnost trenér Fíman a na jeho místo nastoupil p. Šála. V nevýrazných výkonech pokračovalo mužstvo i v jarní části soutěže, a stale se propadalo v tabulce až na deváté místo.

                                               

Mládež

Starší žáci

Mužstvo starších žáků, vedené p. Švehlou a Jirouškem, na konci minulé sezony opustilo pět hráčů z důvodu převedením do starších kategorií, proto byly výsledky podzimní části okresního přeboru příjemným překvapením a naši starší žáci se usadili na čele přeboru s tříbodovým náskokem. Ve výborných výkonech pokračovali i na jaře a za celou sezonu neprohráli jediný zápas a s náskokem 15 bodů vyhráli okresní přebor. Starší žáci vyhráli také 53. ročník "Lidického poháru" a tím se stali vítězi dvou nejvýznamějších soutěžích strších žáků v okrese Kladno.

st. pripravka

Trenéři měli k dispozici brankáře Hrubeše,a hráče Kučeru, Minaříka, Bendu, Stoklasa, Šíchu M., Švehlu, Mytryuka, Krupičku, Novotný, Švandrlík, Nguyen Ming Hung, Pulec, Fencla, Franka, Hnízdila P., a Jelínka.

                                               

Mladší žáci"A"

Mužstvo mladších žáků "A",vedené p. Valtou a Viltem, na podzim obsadilo první místo v okresním přeboru s náskokem pěti bodů na Švermov. Ve svém úsilí nepolevili a na konci soutěže byl jejich náskok na druhé Kročehlavy desetibodový Trenéři měli k dispozici brankáře Valtu a hráče Leštinu, Hurta, Tenitzera Šíchu T., Pazievského, Kičáka, Varadiho, Valentu, Tirola, Zárubu D. a Slabého.

                                               

Mladší žáci"B"

Mužstvo mladších žáků "B",vedené p. Zárubou a Dubem, na podzim obsadilo páté místo v okresní soutěži se ztrátou devíti bodů na první SK Rakovník. V jarní části se mužstvu nedařilo a místo snahy si vylepšit svou pozoci se ještě o jedno místo v tabulce propadli a skončili šestí. Trenéři měli k dispozici brankáře Špatenku a hráče Luhana, Soukupa M., Slabého, Kostiuka, Horáka, Zárubu J., Zárubu D., Nováka F., Nováka V. a Duba.

                                               

Starší přípravka

Starší přípravka se v okresním přeboru umístnila v podzimní části na třetím místě. Své výkony se jim však na jaře nepodařilo zopakovat a to představovalo propad na konečnou šestou příčku. Trenéři Hromádka a Bláha měli k dispozici brankáře Soukupa T., a hráče Šíchu Bláhu, Dvořáka, Horu, Sováka, Drnce, Bečku, Linharta, Lorence, Molnára, Krupu, Drnce, Hajníka a Michalského.

st. pripravka

stojící : trenér Hromádka, Drozd, Bečka, Lorenc, Sovák, Horák, Dvořák, trener Bláha. klačící : Hajník, Hora, Linhart, Krupa, Šícha, Drnec, Soukup.

                                               

Mladší přípravka

Mladší přípravku v tomto ročníku vedli Stoklasa Zdeňek. K dispozici měli hráče Gregora, Hefra, Krause M., Krause J., Lebra, Longauera, Macka, Mužíka,Nováka V., Pokorného, Roba, Šmolíka, Taušeka, Tunku a Pulce. Na podzim, v okresním přeboru obsadili sedmé místo. V prvních zápasech platilo družstvo nováčkovskou daň a až ke konci podzimní části se jim podařilo porazit Kročehlavy a tím se posunuli na předposlední místo. Na jaře družstvo převzal p. Záruba a díky novým hráčům a získaným zkušenostem se ml. přípravka usadila na konečném šestem místě.

                                               

Turnaj starších přípravek - 7. ročník "Memorial Miroslava Šípala"

Příprave sedmého ročníku memorialu Miroslava Šípala, po skušenostích z předchozích ročníků velmi dobře. Turnaje se zůčastnilo šest družstev. Vítězem turnaje se stalo mužstvo SK Družce před Baníkem Hřebeč a TJ Slovanem Kladno "A",

Nejlepším brankářem byl vyhlášen hráč Slovanu"B" Tunka Martin.

Nejlepším střelcem se stal Šícha Tomáš hráč Slovanu"A".

Nejlepčím hráčem byl vyhodnocen Čermák Milan z SK Družec.

                                      

2014 - 15

Před zahájením sezony se nám podařilo dokončit rekonstrukci ubytovny a její kolaudaci. Díky výhodnému grantu od středočeského kraje se nám také podařilo vyměmit okna ve staré části naší budovy za plastová. V lednu 2015 proběhla valná hromada. Podle nového občanského zákona byl na této valné hromadě změněn název na FK Slovan Kladno z.s. s účinností od 1.7.2015.

Dospělí

Pro nastávající sezonu se podařilo získat trenére Vladimíra Poupu. Před novou sezonou se z Kročehlavského dorostu vrátil Bejbl Tomáš, našimi hráči se stali Baláš Luboš a Hvězda Jiří. Na hostování přišli hráči Homolka Daniel z Tuřan a Hejda Daniel z Libušína. Bohužel pan Poupa pro špatnou docházku hráčů na treninka a zápasy ukončil svojí činnost trenéra.                                                                                                             Trenér V. Popa měl k dispozici Bramkáře Macika a Tauše J.. Z hráčů Tyburce M., Kulhánka, Špalka, Střelu, Vlčka, Hnízdila, Ráce, Bernarda, Hvězdu, Bartáka, Bejbla, Baláže, Homolku, Hejdu a Tyburec J. a dorostence Bělohlávka, Kříže, Kučeru, Hnědkovského, Stoklasu, Gerhardta, Šíchu M., Švehlu, Fencla, Feldmana, Hnízdila P., Kosika.

Sezonu začalo "A" mužstvo nevýraznými výkony. Plného bodového zisku dosáhlo až v osmém kole. Do té doby mužstvo bodovalo jen díky čtyřem remizám. Po skončení podzimní části okresního přeboru jsme se umístili na 9. místě. V zimně od nás odešli hráči Homolka, Kuboušek, Kotelenský a do Libušína Kulhánek Václav. Bejbl Tomáš začal studovat v Praze a přestoupil do ČZU Praha. To byl důvod proč trenér Poupa začal v zimní přípravě do sestavy začleňovat dorostence. Treninková morálka zkušenách hráčů byla tak špatná, že zimní příprava "A" mužstva se změnila na druhý trénik dorostu. To mělo svůj dopad i na výsledky v jarní části "okresního přeboru", stejně jako zranění Radka Ráce, který nám v závěru sezony hodně chyběl. Slovanu se podařilo do konce soutěže získat tři body za dvě remízi a na konci sezony nás čekala baráž o udržení v "okresním přeboru". Baráž dopadla stejně jako celé jaro a nás v příští sezoně čeká III. třída. Dusledkem toho byl odchod hráčů Kulhánka a Bejbla. Ve III. tříde jsme mužstvo doplnili o dorostence a podařili se i čtyři přestupy dorostenců

                                               

Mládež

Dorost

V této sezoně jsme sestavili družstvo dorostu, poslední věková kategorie která v činnoasti oddílu chyběla. Trenér Švehla doplnil loňské st. žáky o dalších jednáct hostujících hráčů. Po uvodních rozpačitých výsledcích se na podzim umístnili na třetím místě. Po dobré zimní přípravě neprohráli na jaře jediný zápas a o jeden bod se stali přeborníky okresu. V příští sezoně je čeká krajská I. A tída dorostu.

st. pripravka

Trenér měli k dispozici brankáře Hněvkovského a Chalupeckého. dále hráče Kučeru, Minaříka,Stoklasu, Šíchu M., Švehlu, Mytryuka, Krupičku, Pulce, Fencla, Hnízdila P., Gerhardta, Vondru D., Vondru J.,Svobodu, Fencla, Junga P., Kříže, Feldmana, Bělohlávka, Šálu, Havelku, Kosika.

                                               

Starší žáci

Mužstvo starších žáků, vedené p. Valtou, Viltem, Davidem a Mazancem zahájili sezonu v 1 A třídě. V této soutěži se dokázali zařadit do středu tabulky na sedmé místo a to udrželi i na konci celé sezony. V premierové sezoně v této sezoněži si otestovali své možnosti a věříme v ještě lepší umístění v příští sezoně.

Trenéři měli k dispozici brankáře Valtu,a hráče Leštinu, Šíchu T., Pazievského, Kičáka, Varadiho, Valentu, Tirola, Zárubu D., Nguyen Ming Hunga, Novotného, Švandrlíka, Junga J., Petra a Slabého.

                                               

Mladší žáci"A"

Mužstvo mladších žáků "A",vedené p. Zárubou a Dubem, na podzim obsadilo čtvrté místo v okresním přeboru. Ve svém úsilí o dostižení vedoucích mužstev v jarní části ale neuspěli. Naopak nevyrovnané výsledky znamenali propad na konečné šesté místo. Trenéři měli k dispozici brankáře Stojanova a Bulanta, hráče Luhana, Soukupa M., Slabého, Hejnu, Zárubu J., Nováka F., Duba, Jambora, Jarůšeka, Nguyen T., Šitnéra, Šlechtu, Johanovského a Slabého.

                                               

Mladší žáci"B"

Mužstvo mladších žáků "B",vedené p. Hromádkou a Bláhou, na podzim obsadilo třetí místo v okresní soutěži za Tuchlovicemi a Družcí. V jarní části mužstvu nadále bojovalo o přední pozice, ale v závěru soutěže se před něho dostala TJ Unhošť, díky lepšímu skore. Slovan obsadil dobré čtvrté místo. Trenéři měli k dispozici brankáře Bláhu, a hráče Šíchu, Dvořáka, Benecha, Horu, Sováka, Drnce, Linharta, Molnára, Cipru, Hajníka a Michalského.

                                               

Přípravky

V této sezoně přistoupil OFS k nové organizaci okresních soutěží a to formou miniturnajů. Rozlosování do turnajů pak bylo jiné na podzim a jiné na jaře. Jarní část byla rozlosována s ohledem na kvalitu jednotlivých družstev.

Starší přípravka

st.prip.14-15

Starší přípravka se v okresním přeboru umístnila v podzimní části na prvním místě. Své výkony se jim však na jaře nepodařilo zopakovat a to představovalo propad na konečnou pátou příčku. Přez umístění na pátém místě se kvalifikovali do finalového turnaje.

st.prip.op.15

Trenéři Záruba a Čánský měli k dispozici Junga, Krause M., Kulháneka, Linharta, Macka, Matouška, Mizeru, Molnára, Němce, Petrova, Drozda, Staňka M., Vaníčka.

                                               

Mladší přípravka

ml.prip.14-15

Mladší přípravku v tomto ročníku vedl Čánský Jindřich. K dispozici měli hráče Gregora, Hefra, Krause J., Kabeleho, Maršouna, Mikeše, Pokorného, Podzimka, Havlůja O., Havlůj T., Šmolíka, Tauška, Tunku, Pulce, Pulcovou, Drechsel, Miler, Mikeš, Dvořáka Š. V podzimní části serie devíti turnajů sehráli 18 zápasů bez jediné porážky. V jarní části po novém rozlosování si své výkomy zopakovaly bez jediné porážka a do finalového turnaje nastupovali jako jedni z favoritů.

ml.prip.op.15

                                               

Turnaj starších přípravek - 8. ročník "Memorial Miroslava Šípala"

Příprave sedmého ročníku memorialu Miroslava Šípala, proběhla velmi dobře. Turnaje zůčastnilo osm družstev. Vítězem turnaje se stalo mužstvo Dobrovíze"A" před Unhoští a Kročehlavy. Slovanem Kladno "A" se umístilo pátém a Slovan Kladno "B" na šestém místě

Nejlepším brankářem byl vyhlášen hráč Baníku Švermov Fiala Vojtěch

Nejlepším střelcem se stal Jung Tomáš hráč Slovanu"A".

Nejlepčím hráčem byl vyhodnocen hráč SK Kročehlav Holas Matyaš.